طبق اساسنامه اتحادیه، کلیه مالکان کشتی ایرانی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی که حداقل مالک یک واحد شناور فلزی و یا مسافربری دارای 100 GT اعم از ثبت داخل و یا خارج باشند می¬توانند به عضویت این اتحادیه در آیند.

با تکمیل و ارسال فرم عضویت و مدارک مورد نیاز به دبیرخانه اتحادیه، پس از بررسی مدارک و دریافت تأییدیه در جلسه هیأت مدیره و اخذ کد عضویت، می توانید به عضویت در اتحادیه در بیایید.

• رسیدگی به دعاوی در شورای حل اختلاف دریایی: این شورا به منظور حل و فصل اختلافات و دعاوی تجاری دریایی از تاریخ 20/07/1389 با حضور مسئولین محترم قوه قضائیه در این اتحادیه افتتاح و عملاً از تاریخ 04/02/1390 با ابلاغ احکام قضایی اعضاء شورا، شروع به کار نموده است.

 

• ارائه خدمات بیمه بدنه و ماشین آلات شناورها و همچنین بیمه P&I  : از طریق تفاهم نامه با شركت بیمه البرز و بیمه P&I  از طریق مؤسسه بیمه متقابل کیش

 

• اخذ روادید و پروانه اقامت برای دریانوردان خارجی:  با توجه به تفاهم نامه امضاء شده بين اتحاديه و پليس مهاجرت و گذرنامه ناجا، ارائه خدمات به مالكان شناور به منظور دريافت اتوماسيون جهت روادید، پروانه اقامت 6 ماهه و يا تمديد آنها برای دریانوردان خارجی به خصوص برای مالکان شناوری که در تهران فاقد دفتر مرکزی هستند، توسط این اتحادیه انجام می­شود.

 

• تهیه و توزیع دفاتر ثبت گزارشات روزانه کشتی LOG BOOK  : در حال حاضر12 جلد دفاتر ثبت كشتي بر اساس آخرين دستورالعمل­ها، قوانين و مقررات بين­المللي دريانوردي، به انضمام دستورالعمل­هاي مربوطه به دو زبان انگليسي و فارسي براي كشتي هاي ساحلي و اقيانوس پيما در اتحاديه تهيه شده است. اين دفاتر داراي تأييديه از مؤسسات رده­بندي و سازمان بنادر و دريانوردي به نمايندگي از IMO مي­باشد.

 

• سوخت رسانی در لنگرگاه بندرعباس:  در حال حاضر به منظور تسهيل در امر سوخت رساني به شناورها، با هماهنگي­هاي به عمل آمده با شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي ايران، اين اتحاديه يك فروند شناور به منظور سوخت رساني نفت گاز MGO در لنگرگاه عباسي مستقر و مشغول خدمت رساني به مالكان شناورها مي باشد.

جهت دریافت مدارک عضویت می­توانید از طریق سایت اتحادیه به منوی درباره اتحادیه – نحوه عضویت مراجعه و فایل آن را دانلود و یا از طریق تماس تلفنی نسبت به دریافت مدارک و فرم عضویت اقدام نمایید.

این اتحادیه دارای شخصیت حقوقی و مالی مستقل بوده که به صورت صنفی و غیرانتفاعی اداره می شود.شماره تماس: 88939097-88939095-88801440-88808842
دورنگار: 88801945
ایمیل : info@irsou.com
 
نشانی: تهران- خیابان ولیعصر- نرسیده به مطهری- کوچه حسینی راد (افتخار سابق)- پلاک 43

 

Google Maps Generator by embedgooglemap.net